DRZWI

SYSTEM PONZIO NT 50

System profili aluminiowych (bez izolacji termicznej) przeznaczony głównie do wykonywania zabudów wewnętrznych oraz drzwi przesuwnych sterowanych ręcznie lub automatycznie, wachadłowych. Profile lakierowane są metodą proszkową w kolorach z palety Ral oraz w kolorach imitujących drewno. W standardzie występuje kolor biały (RAL 9016) ,ciemny brąz (RAL 8019), brąz ( RAL 8017 ) oraz srebrny ( RAL 9006 ).


SYSTEM PONZIO PE 52

System posiada trzykomorową konstrukcje profili z rowkiem okuciowym w standardzie "euro" oraz rowkiem okuciowym stosowanym w oknach i drzwiach balkonowych z profili PVC lub drewnianych. Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla ościeżnic wynosi 52 mm, a dla skrzydeł 60 mm. System pozwala na zastosowanie szerokiej gamy okuć oraz ułatwia ich montaż. Trzykomorowa konstrukcja profili systemu Ponzio PE 52 zapewnia dużą sztywność kształtowników, a co za tym idzie umożliwia wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach. W standardzie występuje kolor biały (RAL 9016) ,ciemny brąz (RAL 8019), brąz ( RAL 8017 ) oraz srebrny ( RAL 9006 ).

- ścisłe powiązanie z innymi systemami rodziny Ponzio
- możliwość zastosowania wypełnień o grubości 10-43 mm
- możliwość wykonywania połączeń narożnych skręcanych lub zagniatanych
- skrzydła okienne zlicowane po stronie zewnętrzne
- ramowy współczynnik przenikania ciepła Uf = 2,1-2,5 W/m2K/


SYSTEM PONZIO PT 52

System profili aluminiowych przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej, które wymagają izolacji termicznej. System stwarza możliwość zastosowania wielu rozwiązań przy wykonywaniu okien, drzwi oraz konstrukcji przestrzennych. Profile lakierowane są metodą proszkową w kolorach z palety Ral oraz w kolorach imitujących drewno. W standardzie występuje kolor biały (RAL 9016) , ciemny brąz (RAL 8019), brąz ( RAL 8017) oraz srebrny ( RAL 9006 ).
Zastosowanie: Produkcja okien, drzwi, ścianek działowych, przestrzennych zabudów zewnętrznych.
- Głębokość ościeżnicy: 52 mm.
- Głębokość skrzydła: 52 mm.
- Grubość wypełnienia: 3 - 40 mm.
- Grupa materiałowa: 2.2 (wg DIN 4108).
- Przekładka termiczna: 16 mm.
- Dopuszczenia: - AT-15-4471/2006 - "Drzwi zewnętrzne przeszklone systemu Ponzio NT52"
- Badania typu wg PN-EN 14351


SYSTEM PONZIO PE 60

Trójkomorowy system okienny o konstrukcji analogicznej do systemu NT 60PT. Charakteryzuje się zastosowaniem rowka okuciowego tzw. "eurorowka". Zaprojektowanie nowych profili z "eurorowkiem" pozwala na zastosowanie szerszej gamy okuć oraz ułatwia ich montaż.. Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla skrzydeł wynosi 60-68 mm, a dla ościeżnic 60 mm. W standardzie występuje kolor biały (RAL 9016) ,ciemny brąz (RAL 8019), brąz ( RAL 8017 ) oraz srebrny ( RAL 9006 )
- ścisłe powiązanie z innymi systemami rodziny Ponzio (NT 60PE doskonale współpracuje z systemami drzwiowymi o szerokości ościeżnicy 60 mm
- możliwość zlicowania skrzydeł okien (jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej)
- zastosowania wypełnień o grubości: 13-45 mm
- zastosowania nowoczesnych uszczelek dwukomponentowych z EPDM
- wiele sposobów wykonania połączeń narożnych
- współczynnik przenikania ciepła (dla ramy) odpowiada grupie materiałowej 2.1 dla okien


SYSTEM PONZIO PT 60

System profili drzwiowych o szerokości ościeżnicy 60 mm i trzykomorowej konstrukcji z przekładką termiczną. NT 60PT pozwala na wykonywanie jedno i dwuskrzydłowych drzwi otwieranych na zewnątrz i do wewnątrz o różnych rozwiązaniach progowych. System zapewnia również prosty montaż akcesoriów, co znacznie przyspiesza tworzenie konstrukcji. W NT 60PT możliwe jest również wykonanie drzwi z centralnym rowkiem okuciowym (tzw. dowrębowych), w których trzykomorowa, symetryczna konstrukcja profili i zastosowanie dwóch złączek skręcanych w każdym narożu, pozwalają na wykonywanie stabilnych połączeń narożnych. W standardzie występuje kolor biały (RAL 9016) ,ciemny brąz (RAL 8019), brąz ( RAL 8017 ) oraz srebrny ( RAL 9006 )
- kompatybilność z innymi systemami rodziny Ponzio (zwłaszcza o szerokości ościeżnicy 60 mm)
- zlicowane skrzydła drzwi współpłaszczyznowych
- wiele wariantów wykonania skrzydeł drzwiowych: z kopniakiem (szeroką belką)lub skrzydłem ciętym pod kątem 45 stopni, bez progu lub z progiem
- możliwość zastosowania wypełnień o grubości: 8-48 mm
- zastosowania nowoczesnych uszczelek dwukomponentowych z EPDM
- współczynnik przenikania ciepła (dla ramy) odpowiada grupie materiałowej 2.1 dla drzwi zewnętrznych wg DIN 4108


SYSTEM PONZIO NT 68

Trzykomorowy system izolowany termicznie, przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej, zakwalifikowany do grupy materiałowej RMG 2.1. Współczynnik przenikania ciepła ramy wynosi (dla okna) 2,08 W/m2K. W systemie zastosowano profilowane przekładki termiczne o szerokości 24 mm. Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla ościeżnic i skrzydeł wynosi 68-76 mm. Dzięki trzykomorowej budowie system pozwala na wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach.
- ścisłe powiązanie z innymi systemami rodziny Ponzio
- możliwość zlicowania okien (jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej) i drzwi (obie płaszczyzny zarówno po stronie zewnętrznej jak i wewnętrznej)
- możliwość zastosowania wypełnień o grubości: 16-56 mm
- zastosowania nowoczesnych uszczelek dwukomponentowych z EPDM
- wiele sposobów wykonania połączeń narożnych


SYSTEM PONZIO SL 1200 HS

System izolowany termicznie przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej podnoszono-przesuwnych np.: obudowy balkonów i loggii. Głębokość konstrukcyjna kształtowników wynosi 50 mm w przypadku skrzydeł i szczeblin oraz 120 mm w przypadku ościeżnic dwutorowych.
- ścisłe powiązanie z innymi systemami rodziny Ponzio
- Możliwość zastosowania wypełnienia o grubości 6÷37 mm
- współczynnik przenikania ciepła (dla ramy) odpowiada grupie materiałowej 2.2 wg DIN 4108


SYSTEM ALUPROF MB-45

System okienno-drzwiowy bez izolacji termicznej

MB-45 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania nie wymagających izolacji termicznej elementów architektonicznej zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, np.: różnych typów ścianek działowych, okien, drzwi, w tym drzwi przesuwanych ręcznie i automatycznie, drzwi wahadłowych, wiatrołapów, witryn, boksów kasowych, gablot, konstrukcji przestrzennych. Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 45 mm (ościeżnica), 54 mm (skrzydło), a drzwi odpowiednio: 45 mm i 45 mm. Takie przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy
dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu - w przypadku okna i efekt zlicowanych powierzchni skrzydeł i ościeżnicy - w przypadku drzwi. Kształt profili pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien i drzwi.


SYSTEM ALUPROF MB-59SE

System drzwi ekonomicznych z izolacją termiczną

MB-59SE jest częścią systemu okienno-drzwiowego MB-59S. Głębokość kształtowników wynosi w nim 50 mm. Zastosowane materiały i rozwiązania konstrukcyjne gwarantują uzyskanie wysokich parametrów technicznych: bardzo dobrą izolację termiczną, wysoką szczelność na przenikanie wody i powietrza aprzy tym pozwalają na skrócenie czasu produkcji i montażu. Montowane mogą być w nich standardowe okucia renomowanych firm.
Konstrukcje z MB-59SE cechuje niska wartość współczynnika przenikania ciepła Uf – od 2,73 W/m2K. System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 4,5 mm do 31,5 mm. Produkty bazujące na nim przeszły liczne badania zgodnie z normami EN uzyskując bardzo dobre wyniki.


SYSTEM ALUPROF MB-59S

System okienno-drzwiowy z izolacją termiczną

System MB-59S służy do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej elementów zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien
Głębokość konstrukcyjna kształtowników okien wynosi w nim: 50 mm dla ościeżnic i 59 mm dla skrzydeł. Powierzchnie zewnętrzne tych kształtowników leżą na jednej płaszczyźnie.
Prawie wszystkie kształtowniki okienne mają konstrukcję trzykomorową, gdzie centralną komorę stanowi komora izolacyjna pomiędzy przekładkami termicznymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się uzyskać smukłe, ekonomiczne oraz sztywne profile. System połączeń za pomocą przekładki termicznej pozwala na stosowanie profili dwukolorowych - innych wewnątrz, innych na zewnątrz elewacji. W MB-59S zastosowano profilowane przekładki termiczne w kształcie „omega” z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Taki kształt przekładek gwarantuje bardzo dobrą izolację termiczną oraz prawidłowe odwodnienie wewnętrznych komór profilu.uzyskany jest dzięki temu od strony od zewnętrznej.
Wypełnienia w skrzydłach okien mogą mieć grubość od 4,5 mm do 40,5 mm
Parametry techniczne MB-59S:
Infiltracja powietrza:
okna: klasa 4, drzwi: klasa 2, EN 1026:2001; EN 12207:2001
Szczelność na wodę opadową:
okna: klasa E750 do E1500, drzwi: klasa 3A, EN 1027:2001; EN 12208:2001
Odporność na obciążenie wiatrem:
okna: klasa B3/C2 do BE2400/C5, drzwi: klasa C, EN 12211:2001; EN 12210:2001


SYSTEM ALUPROF MB-60E

System drzwi ekonomicznych izolowanych termicznie

System MB-60E służy zarówno do wykonywania drzwi z przegrodą termiczną jak i zestawów okiennych z drzwiami. Umożliwia uzyskanie konstrukcji o dobrych własnościach użytkowych i wysokich parametrach technicznych, zapewniając jednocześnie ekonomiczny poziom kosztów produkcji oraz wygodę i skrócenie czasu montażu drzwi, co jest bardzo istotne w dobie szukania oszczędności na każdym etapie realizacji inwestycji.

Kształtowniki o budowie 3-komorowej mają głębokość konstrukcyjną 60 mm. Powierzchnie skrzydeł drzwi są zlicowane z ościeżnicą zarówno w widoku od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej. Zestawy szybowe i inne wypełnienia stosowane w systemie MB-60E mogą mieć grubość od 5 mm do 41 mm.


SYSTEM ALUPROF MB-70

System okienno-drzwiowy z izolacją termiczną

MB-70 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, konstrukcji przestrzennych.
Profile systemu mają budowę trójkomorową. Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 70 mm (ościeżnica), 79 mm (skrzydło), a drzwi odpowiednio: 70 mm i 70 mm. Takie przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu - w przypadku okna i efekt zlicowanych powierzchni skrzydeł i ościeżnicy - w przypadku drzwi. Kształt profili pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien i drzwi.
System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 21 mm do 57 mm w skrzydłach okien oraz od 12 mm do 48 mm w oknach stałych i skrzydłach drzwi. Tak szeroki zakres grubości wypełnień gwarantuje możliwość stosowania wszystkich typowych i niestandardowych szyb.


SYSTEM ALUPROF MB-77HS

Drzwi podnoszono-przesuwne

Drzwi podnoszono-przesuwne są idealną propozycją jako zabudowa łącząca pokoje lub ogrody zimowe ze środowiskiem zewnętrznym, stanowią wygodne wyjścia na balkon, taras lub otwartą przestrzeń ogrodu. Umożliwiają bardzo dobry kontakt z otoczeniem, a w pozycji otwartej nie zabierają miejsca we wnętrzu pomieszczenia, co dodatkowo podnosi komfort ich użytkowania. System MB-77HS należy do produktów o najlepszych parametrach i spełnia wszelkie wymagania stawiane tej grupie produktów. Posiada dwa różniące się izolacją termiczną warianty konstrukcji: ST i HI. Budowa profili pozwala na wykonywanie ekskluzywnych drzwi o dużych gabarytach, wypełnionych szkłem jedno-lub dwukomorowym, a zastosowane materiały i rozwiązania techniczne pomagają osiągnąć wysoki stopień ochrony cieplnej i akustycznej. Dzięki swym właściwościom system ten doskonale sprawdza się zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i w komfortowych apartamentach lub hotelach.

- wytrzymałe i smukłe profile umożliwiają budowę niskoprogowych drzwi o ciężarze skrzydła do 400 kg, wysokości do 3,2 m i szerokości do 3,3 m
- szeroki zakres wypełnień, uwzględniający stosowanie zestawów jedno- lub dwukomorowych a także przekładki termiczne oraz dodatkowe akcesoria i wkłady izolacyjne pozwalają osiągnąć bardzo dobre parametry cieplne i akustyczne konstrukcji
- zamknięty kształt listew do szklenia oraz detale antywyważeniowe pozwalają uzyskać podwyższone własności antywłamaniowe bez zmian istotnych elementów konstrukcyjnych drzwi
- specjalne kształty uszczelki przymykowej i przyszybowej oraz odpowiednie okucia zapewniają wysoką szczelność na przenikanie przez drzwi wody i powietrza
- profile dostosowane są do montażu wielu dostępnych na rynku okuć ryglowanych ręcznie

Parametry techniczne drzwi MB-77HS:
Przepuszczalność powietrza: klasa 4, EN 12207
Wodoszczelność: klasa 9A, EN 12208
Izolacyjność termiczna: Uf od 1,4 W/(m2K)
Odporność na obciążenie wiatrem: do klasy C4, EN 12210


DRZWI WEJŚCIOWE PCV (WERSJA A, WERSJA B)

Drzwi wejściowe PCV – bogata gama kolorystyczna profili, praktycznie nieograniczone możliwości konstrukcyjne, możliwość doboru różnych wypełnień, sprawiają, że możecie państwo stworzyć upragnione wykończenie stylizacji domu zgodne z waszym gustem i zamierzeniem. Jednocześnie dbając o państwa komfort zapewniamy drzwi o wysokim stopniu bezpieczeństwa i ochrony przed hałasem jak również niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Wielokomorowa zabudowa o głębokości 70 mm oraz zastosowanie progu drzwiowego z zakładką termoizolacyjną sprawiają, że nasze drzwi posiadają bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej. Duże komory wzmocnień pozwalają na zastosowanie zbrojeń gwarantujących odpowiednie parametry statyczne i wytrzymałościowe. Niski próg drzwiowy zapewnia komfortowe wchodzenie i wychodzenie.
Proponujemy również drzwi z systemem bezprogowym. Drzwi wejściowe z naszej oferty mogą być otwierane do wewnątrz i na zewnątrz.
W wersji A skrzydło drzwiowe ma wysokość 120 mm. Stosujemy w nich zbrojenia zamknięte zarówno do ramy jak i do skrzydła. Sposób otwierania: klamka/klamka, klamka/pochwyt, pochwyt/pochwyt.
W wersji B skrzydło drzwiowe ma wysokość 105 mm. Zastosowane są zbrojenia otwarte. Sposób otwierania klamka/klamka.


DRZWI PRZESUWNE ST

ST to system lekkich drzwi przesuwnych z progiem o wysokości 66 mm. Przeznaczone głównie na rynki Europy Południowej. Uszczelnienie zapewnia system listew oraz uszczelki szczotkowe. Dzięki zastosowaniu odpowiednich okuć ciężar skrzydła może dochodzić do 150 kg, co pozwala na tworzenie dużych gabarytów. Dodatkową zaletą systemu jest zastosowanie różnych opcji otwierania drzwi z jednym, dwoma, trzeba lub czterema aktywnymi skrzydłami.


DRZWI PRZESUWNE HST

Drzwi podnoszono-przesuwne HST – stanowią kolejne rozwiązanie dla wyjść tarasowych i ogrodowych. Odpowiednia konstrukcja systemu umożliwia budowę drzwi tarasowych o bardzo dużych przeszkleniach. Szerokość skrzydła może mieć wymiar od 800 mm do 3000 mm szerokości i wysokość do 2500 mm w białym kolorze, a specjalne mechanizmy okuciowe pozwalają na przesuwanie ogromnych skrzydeł przy użyciu minimalnej siły. Zastosowanie niskiego progu to rozwiązanie nowoczesne i bezpieczne zwiększające wygodę i funkcjonalność. Duże przeszklenia zapewniają dużą ilość światła wpadającego do wnętrza. Zapewnia to zarówno komfort we wnętrzu jak i piękny wygląd od strony zewnętrznej. Skrzydła poruszające się w płaszczyźnie równoległej nie ingerują w przestrzeń wewnętrzną. Maksymalna wysokość zewnętrzna drzwi HST to do 2600 mm. Natomiast maksymalna szerokość wynosi do 6500 mm. Z kolei maksymalna szerokość skrzydła to 3000 mm.


DRZWI PRZESUWNE PATIO

Zastosowanie drzwi uchylno przesuwnych PSK zapewnia kolejne ciekawe rozwiązanie do wyjść balkonowych i tarasowych. Cechą charakterystyczną jest zastosowanie mechanizmu pozwalającego na otwieranie jak również uchylanie skrzydła. Otwierane skrzydło porusza się równolegle do ościeżnicy zabierając jedynie minimalną ilość powierzchni. Maksymalna szerokość zewnętrzna PATIO to 4000 mm. Maksymalna szerokość skrzydła w PATIO to 1350 mm na profilu okiennym lub 1650 mm na profilu tarasowym. Maksymalna szerokość zewnętrzna PATIO to 4000 mm. Szerokość zewnętrzna warunkowana jest wysokością PATIO.


WEJŚCIOWE DREWNIANE

Wykonane z drewna klejonego warstwowo, drzwi drewniane spełniają normy wytrzymałościowe oraz estetyczne. Bezpieczeństwo, które jest tak ważne w drzwiach wejściowych naszego domostwa zapewnią zamki listwowe z dwiema wkładkami oraz hakami regulującymi. Płynność regulacji w dwóch płaszczyznach oraz wysoką nośność zapewnią zawiasy BAKA. Drzwi stawią czoła włamaniu dzięki zastosowaniu zaczepów antywyważeniowych zamontowanych w pobliżu zawiasów.


WEJŚCIOWE PCV

Drzwi wejściowe PCV – bogata gama kolorystyczna profili, praktycznie nieograniczone możliwości konstrukcyjne, możliwość doboru różnych wypełnień, sprawiają, że możecie państwo stworzyć upragnione wykończenie stylizacji domu zgodne z waszym gustem i zamierzeniem. Jednocześnie dbając o państwa komfort zapewniamy drzwi o wysokim stopniu bezpieczeństwa i ochrony przed hałasem jak również niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Wielokomorowa zabudowa o głębokości 70mm oraz zastosowanie progu drzwiowego z zakładką termoizolacyjną sprawiają, że nasze drzwi posiadają bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej. Duże komory wzmocnień pozwalają na zastosowanie zbrojeń gwarantujących odpowiednie parametry statyczne i wytrzymałościowe. Niski próg drzwiowy zapewnia komfortowe wchodzenie i wychodzenie. Proponujemy również drzwi z systemem bezprogowym.


DRZWI ZEWNĘTRZNEPANELE EKOLINE

Nowa kolekcja paneli PVC i Alu z serii EkoLine Pobierz katalog